Dodano: 2024-04-05, Niedziela Miłosierdzia Bożego 7.04.2024.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 07 kwietnia 2024

1. W poniedziałek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego ( przeniesiona z 25 marca, był wtedy Wielki Tydzień ). Ten dzień przeżywany jest także jako „Dzień Świętości Życia”. Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji Obrony Życia – bardzo gorąco zapraszamy Parafian do wspólnej modlitwy w tak bardzo ważnej dla naszego narodu intencji. Składka z wieczornej Mszy św. przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

2. W czwartek będzie I spowiedź św. dla dzieci I-komunijnych wg następującego planu:

a)    godz. 16.00 kl. 3a

b)    godz. 16.30 kl. 3b i Łubnica

Bardzo prosimy o obecność przynajmniej jednego z rodziców.

3. W czwartek o godz. 17.30 różaniec przed Najśw. Sakr. w int. powołań prowadzi 6 RM
z Wielichowa, a za tydzień przed Mszą św. o godz. 9.00 1 RM z Wielichowa – Wsi.

4. W niedzielę 14 kwietnia przypada 10 rocznica śmierci długoletniego organisty w naszej Parafii +Bogdana Milera. Msza św. w jego intencji będzie sprawowana w sobotę 13 kwietnia o godz. 18.00 Zapraszamy naszych parafian na tę Mszę.

5. W niedzielę 14 kwietnia, przypada obchodzone po raz szósty, a ustanowione przez Sejm RP, Święto Chrztu Polski. Ma ono skłaniać Polaków do manifestowania patriotyzmu
i podejmowania działań na rzecz dobra wspólnego w Ojczyźnie. Przypomina też, że chrzest był elementem, od którego zaczęła się historia Polski i jej chrześcijańskie dziedzictwo.

Za tydzień rozpoczyna się Niedziela Biblijna i początek XVI Tygodnia Biblijnego.

Za tydzień II Niedziela miesiąca – Niedziela Gospodarcza w Wielichowie, Zielęcinie
i w Gradowicach.

6. Podziękowania za ofiary złożone tydzień temu:

a) za ofiary złożone na WT, KUL i Szkoły Katolickie

b) za „Daninę Diecezjalną”

Za wszelkie ofiary bardzo serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać”.

Przypominamy, że dzisiaj przed kościołami zbieramy ofiary na Caritas Arch. w Poznaniu.

7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Wambierzyc i Barda, proszone są o uzupełnienie danych PESEL i adresu zamieszkania oraz o dokonanie wpłaty.

Ogłoszenie z ostatniej chwili:
Zmarła + Danuta Trojan - mama Ks. Jarosława Trojana obecnie wikariusza w Buku ( w latach 2020 - 2021 wikariusza w Wielichowie)
Uroczystości pogrzebowe odbęda się w Parafii pw. Nasświętszego Serca Pana Jezusa w Bojanowie w poniedziałek 8 kwietnia.
Porządek uroczystości jest następujący:
Modlitwa różańcowa o gdz. 10.30
Msza pogrzebowa o godz. 11.00
Pogrzeb po Mszy Św. na cmentarzu parafialnym w Gołaszynie.
Msza Św. w naszej parafii w intencji + Danuty Trojan odbędzie się we wtorek 9 kwietnia o godz. 18.30.
Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.